امروز: جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
تحلیل گر مسائل سیاسی مطرح کرد:

تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: مبارزه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا فقط خواست دشمنانی است که در واقع چشم دیدن موفقیت نیروهای مخلص ،جهادی و رزمنده هشت سال دفاع مقدس را ندارند و این سرآغاز توطئه بزرگی است که در حال کلید خوردن است.

کد خبر: ۸۵۷۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۹

به گزارش هیجار ، امیرعلی حیدر امیری؛تحلیل گر مسائل سیاسی در رابطه با هجمه برخی ها در داخل علیه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و تخریب فعالیت های آن با بیان این که یکی از وظایف قانونی تعیین شده برای سپاه پاسداران، سازندگی در زمان صلح است، گفت: در جنگ هشت ساله ای که استکبارجهانی برما تحمیل کرد بزرگترین منابع، تجهیزات، امکانات  فنی و مهندسی و نیروی انسانی برای مدیریت مهندسی و پشتیبانی جنگ در دست سپاه پاسداران بود.

 

امیری؛تحلیل گر سیاسی 

وی با تأکید بر این که نه تنها در ایران  بلکه در تمام کشورهای دنیا زمانی که صلح برقرار می شود از امکانات، منابع، تجهیزات و نیروی انسانی در جهت سازندگی و بازسازی آن کشور استفاده می شود، گفت: به عنوان مثال در آمریکا گروه سپاه مهندسی Army Corps of Engineers به عنوان بزرگترین نهاد مهندسی آمریکا از منابع پنتاگون در جهت سازندگی و بازسازی آمریکا در درون کشور استفاده می کنند.

 بزرگترین شرکت های تجاری و فنی مهندسی دنیا همه نظامی هستند

این مدرس دانشگاه با بیان این که بزرگترین شرکت های تجاری و فنی مهندسی دنیا مثل Bp انگلیس، زیمنس آلمان، بوئینگ و دوو همه شرکت های نظامی هستند، گفت: کره جنوبی بعد از جنگ شبه جزیره کره  تمامی امکانات فنی و هندسی و تجهیزات را در قالب شرکتی به نام دوو جمع کرد و الان این شرکت از ماشین لباس شویی تا بهترین ماشین های دنیا را تولید می کند.

 امیری با اشاره به نظامی بودن شرکت زیمنس آلمان که در زمینه قطعات الکترونیکی فعالیت می کند، اظهار داشت: استفاده از منابع، تجهیزات فنی و مهندسی و نیروی انسانی کارکشته مخصوص جمهوری اسلامی ایران نیست و تمام دنیا از این نیروها استفاده بهینه می کنند.

 

زیمنس آلمان

 

وی با بیان این که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا جمهوری اسلامی ایران کارجدیدی نیست که بگوییم فقط مختص جمهوری اسلامی ایران است در تمام دنیا این گونه است،خاطرنشان کرد: زمانی که در شرایط سخت تحریم بودیم خیلی از شرکت ها ناجوانمردانه پروژه های ما را نیمه کاره رها کرده و کشور را در یک حالت برزخی قرار دادند اما قرارگاه خاتم الانبیا وارد عمل شد و موفق عمل کرد.

 این تحلیل گر مسائل سیاسی با اشاره به این که فاز 15 و16پارس جنوبی در دولت یازدهم چیزی حدود 16 میلیارد دلار برای جمهوری اسلامی ایران صرفه جویی و پس انداز به دنبال داشت،خاطرنشان کرد: این پروژه  در میدان عمل یک پروژه بسیارعظیم است این درحالی است که فاز11پارس جنوبی که اعتقاد ما از لحاظ فنی و مهندسی بر این است که به مراتب ساده تر فاز15 و16 نباشد هم سطح آن هاست بدون برگزاری مناقصه به شرکت توتال فرانسوی داده می شود.

 امیری اظهار داشت: یکی از معاونان وزارت نفت گفته بود که اگر قرار باشد با قرارگاه خاتم الانبیا کار کنیم باید در قالب مناقصه جلو بیایند در پاسخ باید گفت اولا اگر با مناقصه باشد شک نداریم شرکتی قو ی تر از خاتم الانبیا نیست با این وجود حتی اگر قرارباشد در وزارت نفت مناقصه نهادینه شود چرا توتال را بدون مناقصه و در قالب ترک تشریفات قانونی واگذار کردند که نشان دهنده این ضدو نقیض در اظهاراتشان است.

 ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا یک معجزه بود

وی یادآور شد: در شرایط سخت تحریم پالایشگاهی به نام ستاره خلیج فارس در دولت نهم و دهم  بنابر این بود که با احداث این پالایشگاه کمبود بنزین 12میلیون لیتر که در واقع به سختی برای ما تأمین می شد را تولید کند و 20میلیون لیتر فرآورده های نفتی مثل بنزین، بنزن، اتر و دیگر فرآورده های نفتی را برای ما تولید کند اما عملا دیدیم  که بازهم شرکت های غربی آن را رها کردند.

 

شرکت نفت ستاره خلیج فارس 

 این کارشناس سیاسی ادامه داد: در آن زمان ماهواره ها و رسانه های دیداری و شنیداری غربی زمانی که این پالایشگاه توسط غربی ها رها شد با تمسخر می گفتند بزرگترین پالایشگاه بنزین جمهوری اسلامی که می توانست نیاز کشور را مرتفع سازد به مخروبه تبدیل شد اما همان زمان با یک طرح جهادی و بسیجی توسط قرارگاه خاتم الانبیا این پالایشگاه به بهترین نحو ساخته شد.

 امیری،ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا را در حد معجزه دانست و گفت: با ساخت این پالایشگاه 12میلیون لیتر بنزین یورو4 که در واقع با آخرین متد و استانداردهای اروپا همخوانی دارد تولید می شود و جمهوری اسلامی ایران از لحاظ  تولید و تأمین فرآورده های نفتی حتی با وجود تحریم مشکلی ندارد و این پالایشگاه روزانه 12میلیون لیتر نیاز کشور را با بالاترین کیفیت جهانی تولید می کند و هشت میلیون لیتر دیگر نیزفرآروده هایی چون بنزن و اتر تولید می کند.

 وی تصریح کرد: زمانی که مسئولان ما با افتخار در کنار پالایشگاه ستاره خلیج فارس  عکس یادگاری می گیرند و این را جز موفقیت های خودشان می دانند و به واسطه آن دنیا فخر می فروشند و قبل از انتخابات برای جلب آرا این پالایشگاه را افتتاح می کنند یادشان نبود که این پالایشگاه را قرارگاه بزرگ خاتم الانبیا با نیروی فنی و مهندسیِ مجرب بدون چشم داشت ساخته است.

 یک میلیون نفر از مردم ایران در قرارگاه خاتم الانبیا مشغول به کارند

این مدرس دانشگاه با اشاره به سخنان سردار عبدالهی در گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: این قرارگاه  دو هزار و 500طرح ملی را یا تحویل داده و یا مشغول به کار است و در همین دولت یازدهم 183 طرح بزرگ ملی و استانی را به بهره برداری رسانده است.

 

پروژه های خاتم الانبیا

 امیری با بیان این که در قرارگاه خاتم الانبیا 170هزار نیرو به صورت مستقیم و 300هزار به صورت غیرمستقیم مشغول کار هستند،گفت: که در مجموع 550هزارنفر به صورت مستقیم و یک میلیون نفر یعنی یک هشتادم مردم ایران به صورت غیرمستقیم از این قرارگاه ارتزاق می کنند.

 به گفته وی از 170هزارنفر تنها سه هزار و 100نفر از نیروهای رسمی هستند و نزدیک 167هزار نفر از مردم عادی هستند که با قرارگاه همکاری دارند که در بین آن ها 17هزار نفر از نیروهای دانشگاهی با تحصیلات لیسانس ، فوق لیسانس و دکترای دانشگاهی کار می کنند.

 وی با اشاره به بدهی 24هزار میلیارد تومانی دولت به قرارگاه خاتم الانبیا،گفت: شرکت های خارجی زمانی که طرحی را برای ما اجرا می کنند یا اول پول می گیرند یا اگر در قالب فاینانس و سرمایه گذاری باشد تا امتیازات خود را نگیرند حاضر به کار نیستند درصورتی که قرارگاه خاتم الانبیا در خیلی از پروژه ها بدون یک ریال مشغول به کار می شود و کارهای سخت و نشدنی را انجام می دهد.

 این تحلیل گر مسائل سیاسی با تأکید بر این که تضعیف قرارگاه خاتم الانبیا تضعیف منابع انسانی متعهد است،گفت: خاتم الانبیا بزرگترین شرکت داخلی است که دوش به دوش شرکت های بزرگ دنیا رقابت می کند و اگر تضعیف شود 170هزار نفر نیروی کاری یعنی یک میلیون نفر خانواده به سوی فقر و بیکاری کشیده می شود.

 امیری تصریح کرد: مسئولان دولتی ادعا کردند هرسال برای 900 هزار نفر تا یک میلیون نفر شغل ایجاد می کنند ولی الان علیه شرکتی که بدون هیچ گونه چشمداشت فقط  براساس تعهد، تقوا و دلسوزی که برای نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد و بزرگترین پروژه ها را انجام می دهد هجمه ایجاد می کنند که در واقع این مبارزه با ملت،مبارزه با نیروی درونی و مبارزه با اقتصاد دانش بنیان است.

 

مبارزه با قرارگاه خاتم الانبیا خواسته دشمنان است

به گفته وی مبارزه با قرارگاه خاتم الانبیا فقط و فقط خواست دشمنانی است که در واقع چشم دیدن موفقیت نیروهای مخلص ،جهادی و رزمنده هشت سال دفاع مقدس را ندارند و این سرآغاز توطئه بزرگی است که در حال کلید خوردن است.

 امیری عنوان کرد: بعد از این که کشور سوریه و عراق از شر داعش خلاص شود قطعا شرکت های بزرگ سازندگی دنیا به این کشورها هجوم خواهند برد و همین الان ترکیه به شرکت های سازندگی خود اعلام آماده باش برای ورود به سوریه و عراق داده است.

 وی ادامه داد: رژیم اشغالگر قدس در عین حالی که دشمن این کشورهاست و راه اندازی جنگ داخلی در بین کشورهای مسلمان در واقع جز پروژه های مستقیم همایش و اجلاس هرتزلیا است خود در قالب کشورهای عربی برای حضور در این کشورها آماده می شود که اعتقاد داریم نیت شان خیر نیست و هرچند به نام کشورهای عربی وارد می شوند و هدفشان نصب تجهیزات جاسوسی در کشورهای مسلمان مثل عراق و سوریه و یا شناسایی منابع و زیرساخت های آنهاست.

 

پروژه های خاتم الانبیا0 

 

تمام شرکت های تجاری خارجی آماده ورود به عراق و سوریه هستند

این کارشناس سیاسی با اشاره به این که شرکت های بزرگ سازندگی آمریکا آماده ورود به عراق و سوریه هستند، گفت: کشورهای غربی نظیر آلمان، فرانسه، انگلستان و تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عربی مثل شرکت بزرگ بن لادن عربستان  آماده ورود به عراق و سوریه هستند.

  به گفته امیری تنها شرکت قوی بنیه دار فنی و مهندسی که در واقع که از افرادی تشکیل شده است که بدون هیچ ادعایی سخت ترین کارها را انجام می دهند به جای توانمندسازی و آماده سازی شرکت های زیرمجموعه آن برای ورود به سوریه و عراق برای ارز آوری و صادرکردن نیروی فنی و مهندسی به دنیا توسط برخی ها مورد هجمه قرار گرفته است.

 

رقابت قرارگاه خاتم الانبیا با شرکت های خصوصی خلاف واقع است

وی اظهاراتی مبنی بر رقابت این قرارگاه با شرکت های خصوصی را خلاق واقع دانست و عنوان کرد: قرارگاه خاتم الانبیا شرکت های خصوصی با پنج هزار شرکت خصوصی در قالب پیمان کاری همکاری دارد و این هجمه ها سرآغاز یک توطئه بزرگ برای جلوگیری از ورود قرارگاه خاتم الانبیا به کشورهای عراق و سوریه است.

 امیری با بیان این که مدافعان حرم ما  دنیا را از شر داعش و النصره خلاص می کنند،گفت: تقویت قرارگاه خاتم الانبیا تقویت اسلام و تقویت نیروهای فنی و مهندسی مدافعان حرم است  اگر تا دیروز مدافعان حرممان از حرم اهل بیت  در عراق و سوریه دفاع می کردند امروز مدافعان سازندگی حرم باید بروند و شهرهای آن جا را بازسازی کنند.

 وی ابراز امیدواری کرد: ان شالله قرارگاه خاتم الانبیا با قدرت، حدت ، شدت و  انگیزه بیشتر هم در داخل و هم در خارج از کشور بدرخشد و نشان دهد بسیج یک روز تفنگ به دست دارد،یک روز قلم به دست دارد و یک روز کار مهندسی و عمرانی انجام می دهد.

  گفت وگو از: حدیث قاسمی

انتهای پیام/

منبع :سفیر افلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: