امروز: پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
گزارشی از حاشیه های دنباله دار شهرداری الیگودرز؛

شهرداری الیگودرز در سالهای اخیر اقداماتی عجیبی برای دریافت عوارض نموده و  در ادامه آنها با قرار دادن بلوکهای سیمانی در جلوی درب بانک ها و پاساژها سبب نارضایتی بسیاری از مردم شد .

کد خبر: ۷۷۹۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳

به گزارش هیجار ،شهرداری الیگودرز در سالهای گذشته برای دریافت عوارض دست به اقدامات عجیب زده اند که در یک مورد در سال گذشته  شاهد پلمپ مسجد برای دریافت عوارض بوده ایم که در این پایگاه خبری شهرستان در گزارشی  تحت عنوان  مسجد محمدیه در الیگودرز توسط شهرداری پلمپ شد  اطلاع رسانی شد.

پلمپ مسجد محمدیه الیگودرز،عوارض شهرداری،عکس،تصویر

همچنین بسیاری از کسبه شهر نیز از بد رفتاریهای مامورین شهرداری برای دریافت عوارض ابراز نارضایتی نموده به طوری که بدون اطلاع صاحبان مغازه اقدام به قفل وزنجیر نمودن دربهای بسیاری از مغازه ها نموده اند وامسال نیز در این خصوص در گزارشی تحت عنوان   دست شهرداری در جیب خالی کاسبان الیگودرز +تصویر  اطلاع رسانی گردید. 

امروز شهرداری الیگودرز نیز با قرار دادن چندین بلوک سیمانی  در جلوی درب ورودی بانک ها وپاساژهای سطح شهر برای دریافت عوارض  موجب نارضایتی بسیاری از مراجعه کنندگان به این مکانها شد و سد معبری در سطح پیادروها بوجود آمد که سبب کندی رفت و آمد شد.

عکس،تصویر،عوارض شهرداری الیگودرز

دود اختلافات در چشم مردم

شهرداری به این بانکها اعلام نموده بود تا زمانی که عوارض از سوی این  مکانها پرداخت نشود این بلوکه ها جمع آوری نمی گردد. متاسفانه اما  این اقدام نه تنها موثر واقع نشد و تنها سبب آزار واذیت مردم شد و تعدادی از آنها  در تماس با خبرنگار ما خواستار پیگیری این موضوع شدند .

بعد از گذشت چند ساعت از سد معبر  روسای بانکها با مسئولین شهرستان تماس برقرار نموده و این بلوکه های سیمانی جمع آوری شد ولی تعدادی از این بلوکه ها  همچنان در جلوی درب پاساژها باقی ماند.

یکی از شهروندان در گفت و گو با هیجار گفت : شهرداری در این چند ماه اقدامات قابل توجهی انجام داده ولی این اقدام اخیر تنها نارضایتی مردم را بدنبال داشته وچهره شهر را زشت نمود.

وی ادامه داد : وقتی روسای بانکها و پاساژها عوارض خود را به موقع پرداخت نمی کنند درحقیقت اعتقادی به انجام خدمات شهرداری ندارند باید قبل از هر اقدامی شهرداربا مسئولین دراین خصوص اقدامات لازم را انجام دهند نه اینکه شهرداری با اقدام غیر قانونی سعی بر گرفتن عوارض داشته باشد.   

عوارض شهرداری الیگودرز،عکس،تصویر

تعرض به حقوق مردم توسط شهرداری برای اعمال قانون

طبق قانون نیز  اشغال و مسدود کردن معابر  به هرصورت و آنچه به‌عنوان سد معبر، مطرح می‌شود، به لحاظ قانونی عملی مجرمانه بوده و مرتکب این عمل مستجب مجازات است چرا که معابر عمومی متعلق به عموم شهروندان است و کسی حق ندارد تحت هر شرایط و نامی معابر را مسدود کند .

پرداخت عوارض منجربه انجام طرح های عمرانی در شهر می شود وهرکس با پرداخت عوارض در حقیقت به خود خدمت می نماید.

عوارض شهرداری الیگودرز،عکس،تصویر

فرهنگ سازی و خدمات بیشتر  به مردم برای تشویق پرداخت عوارض 

اما آیا دریافت عوارض با ایجاد سد معبر شهردار برای مردم  اقدامی پسندیده است ؟ چرا محله هایی در سطح شهر وجود دارد که حتی با پرداخت عوارض توسط اهالی هیچگونه خدماتی به آنها داده نمی شود؟

آیا مسئولین شهرداری بهتر نیست با  فرهنگ سازی وتبلیغات بیشترمردم را نسبت به پرداخت عوارض تشویق نمایند؟ وبا تخفیف های بیشتر مردم را به این امر ترغیب کنند ؟

همچنین شهرداری بایدبردرآمدهای حاصل نظارت بیشترداشته تا ازاختلاس ها دراین نهاد جلوگیری کنند تا سبب رواج بدبینی مردم نشود و چناچه شهرداری خدمات بیشتری از قبیل آسفالت معابر ،جدول سازی ،فضای سبز و.... اقدام نماید این امر خود  سبب تشویق مردم به پرداخت عوارض می شود.

این پایگاه خبری پیگریهای لازم جهت پاسخگویی شهرداری در این خصوص انجام خواهد داد.

گزارش :یاسر مومنی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: