امروز: جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
فعال فرهنگی:

یک فعال فرهنگی می‌گوید: با توجه به جنگ نرم دشمن و نیاز روز جامعه، بایستی در جهاد فرهنگی منسجم و جبهه‌ای عمل کرد.

کد خبر: ۷۲۵۳
تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷

به گزارش هیجار و به نقل از لرسو؛ دکتر «احمد حقی» با اشاره به ضرورت کار تشکیلاتی و منسجم در بین مجموعه‌های فرهنگی مردم نهاد اظهار داشت: اثرگذاری بیشتر فعالیت‌های فرهنگی در گرو جبهه‌ای عمل کردن مجموعه‌ها است چرا که در مقابل تهاجم گسترده دشمن، کاری از دست نفر و یا گروهی بر نمی‌آید.

 وی با بیان اینکه اصل اساسی در مقابله با دشمن، حفظ مرزهای عقیدتی است، افزود: در جنگ نرم، دشمن به دنبال تسخیر مرزهای اعتقادی و تصرف اذهان و باورهای مذهبی آحاد جامعه است.

 وی ضرورت کار تشکیلاتی را امری گریز ناپذیر دانست و بیان داشت: وقتی که استکبار با ناتوی فرهنگی به مرزهای ایمان و اعتقادات و ارزش‌ها تهاجم همه‌جانبه کرده است، اهمیت و ضرورت فعالیت فرهنگی به صورت جبهه‌ای که خواست رهبر معظم انقلاب است، بیش از پیش احساس می‌شود.

 دبیر هماهنگی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سلسله در ادامه با اشاره به ضرورت تولید و ترویج گفتمان واحد فرهنگی مردمی تصریح کرد: جبهه‌ای عمل کردن، نه به معنای ادغام مجموعه‌های فرهنگی مردم نهاد است، بلکه ارتباط مستمر مجموعه‌ها و حفظ تشکیلات و هماهنگی، سبب انسجام بیشتر این مجموعه‌ها برای پرهیز از تک‌روی و دوری از موازی کاری است و در عین حال هر مجموعه استقلال خود را دارد.

 وی در پایان مسیر فعالیت فرهنگی متشکل و منسجم و مستمر در شهرستان سلسله را امیدوار کننده دانست و گفت: همه مجموعه‌های فرهنگی شهرستان سلسله، دغدغه رهبر حکیم انقلاب مبنی بر جبهه‌ای عمل کردن در میدان جهاد فرهنگی را نصب‌العین خود قرار داده‌اند و بر این امر متفق‌ هستند تا با انسجام و همدلی، ثمره‌های این مسیر نورانی بیشتر شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: