امروز: پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
شهردار الیگودرز ؛

شهردار الیگودرز گفت: امسال همزمان با هفته دولت پنج پروژه شهرداری الیگودرز به بهره برداری خواهد رسید.

کد خبر: ۷۰۷۴
تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۱

به گزارش هیجار ،بهرنگ دالوند؛شهردار الیگودرز در جمع خبرنگاران شهرستان گفت: امسال بمناسب هفته دولت پنج پروژه به همت و همدلی مسئولین شهرستان و کارکنان شهرداری به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: اولین پروژه افتتاح راه دسترسی به تپه یال است که بدلیل وجود زمین 30هکتاری بزرگترین پارک در این مطقه احداث خواهد شد و در سالهای گذشته از این ظرفیت استفاده نشده است .

دالوند اضافه کرد : در روزهای  آغاز فعالیتم در شهرداری الیگودرز با همه اعضای شورای شهر  طی بازدیدی که  از این منطقه انجام شد  همه اعضا  در خصوص احداث راه دسترسی اتفاق نظر داشتند که پس از حدود 90 روز عملیات توسط ماشین آلات وبا اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال عملیات ساخت آن مسیر در هفته دولت به بهره برداری می رسد .

شهردار الیگودرز با اشاره رفع نقاط آبگیر درسطح شهر به اتمام نرسیده است  اظهار داشت: یکی از مشکلات الیگودرز در زمان بارشها وجود نقاط ابگیر مانند چهار راه شهرداری ،پونه زار و... که اقدامات لازم دراین خصوص انجام شده و برای سایر  مناطق آبگیرنیزعملیات ترمیم درحال انجام است.

وی هزینه عملیات رفع آبگیری در الیگودرز را پنج میلیارد ریال دانست وافزود: متاسفانه در سالهای گذشته  با کمترین میزان بارندگی مردم شاهد آبگرفتگی معابر وخیابانهای سطح شهر بودند که سبب کندی در تردد ،عبور ومرور و همچنین خسارتهای به کسبه را بدنبال داشت که امسال امیدواریم این مشکلات برطرف شود.

دالوند به سایرپروژه های شهرداری نیزاشاره نمودوبیان داشت : امسال عملیات آسفالت معابر شهر نیز با چهار اکیپ در حال انجام است وحدود یک پنجم از معابر وخیابانهای شهر لکه گیری و روکش شده اند و در مدت کمتر از دوماه پنج هزار تن آسفالت مصرف شده است که هزینه این آسفالت کمتر از400میلیون تومان بوده است.

این مسئول با اشاره به اینکه مردم نباید انتظار داشته باشند که کلیه معابر وخیابانها دریک هفته آسفالت شوند افزود : اعتبار تخصیص داده شده برای آسفالت معابر 10میلیارد ریال است که امیدوارم با تلاش شبانه روزی پرسنل شهرداری قبل از زمان بارشها عملیات آسفالت معابر انجام شود .

شهردار الیگودرز یاد آورشد :متاسفانه در گلزار شهدای شهر مکانی برای برگزاری نماز میت در زمان بارندگیها و فصل تابستان وجود نداشته که این مکان بعنوان یکی دیگراز پروژه ها در هفته دولت و با اعتباری بالغ بر 200میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

دالوند افتتاح میدان ولیعصر را از دیگر پروژه شهرداری در هفته دولت دانست وافزود : میدان ولیعصرالیگودرز یکی از پروژه های شهرداری که مشکلات زیادی را برای مردم بوجود آورده است و سال گذشته پس از 10 ماه عملیات ساخت آن به اتمام نرسید که پس از اختلافات در خصوص هزینه های انجام شده ، سازمان برنامه و بودجه استان با پرداخت 3میلیارد و500میلیون ریال موافقت نمود که  بیشتر طلب پیمانکار پرداخت شده است .

وی اضافه کرد : وسعت میدان ولیعصر به اندازه یک پارک محلی است و عملیات ساخت این میدان  در زمان مقرر به پایان خواهد رسید و اگر این پروژه به پیمانکار واگذار شود بیش از 10 میلیارد ریال هزینه برای شهرداری بدنبال خواهد داشت که امروز با کمک پرسنل شهرداری وبا اعتباری کمتر از 3 میلیارد ریال عملیات آسفالت، فضای سبز و روشنایی آن به اتمام خواهد رسید.   

شهردار الیگودرز میزان بدهی شهرداری الیگودرز را250 میلیارد ریال دانست وافزود : شهرداری الیگودرز با بیش از 75 سال سابقه دارای بدهی250 میلیارد ریالی وبدون زیر ساخت های شهری است بعنوان مثال همه پلهای سطح شهر غیر استاندارد بوده و از مصالح نامناسب در آنها استفاده شده است .

دالوند با اشاره به اینکه پلها نامناسب  از دلایل مهم آبگرفتگی معابر الیگودرز است اظهار داشت : امسال بیش از  پنج میلیارد ریال آهن آلات برای ترمیم واصلاح پلها خریداری شد  وبا بکارگیری نیروهای شهرداری که در سالهای قبل تنها روز را شب می نمودند در حال بازسازی آنها هستیم .

وی در آخر اظهار داشت: اولین ایستگاه دوچرخه سواری نیز در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید که  15 دستگاه دوچرخه برای این ایستگاه خریداری شده است .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: