امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

اگر امر به معروف و نهی از منکر به صورت واقعی در جامعه تحقق یابد، ریشه همه معضلات اجتماعی خشکیده خواهد شد.

کد خبر: ۶۸۸۶
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۲

به گزارش هیجار  وبلاگ " بازتاب  نوشت : 

معضلات اجتماعی موجود در منطقه اظهار داشت: از جمله مهم‌ترین معضلات اجتماعی موجود، بالا رفتن سن ازدواج جوانان، بالا بودن میزان مهریه و بیکاری می‌باشد.

 معضل بدحجابی و عدم رعایت عفاف و حجاب زیاد  شده است و این امر ریشه دربی توجهی خانواده‌ها به مسائل دینی و مذهبی دارد.

  راه برون‌رفت از تمام مشکلات و معضلات اجتماعی در اجرای واقعی امر به معروف و نهی از منکر است با مراجعه به آیات و روایات مشخص می‌شود علت ابتلای جامعه به بلاها و آسیب‌های اجتماعی،‌ نبودن امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه به معنای واقعی است.

 و اگر امر به معروف و نهی از منکر به معنای حقیقی کلمه در جامعه تحقق پیدا کند، آسیب‌های اجتماعی گریبانگیر جامعه نخواهند شد.

 خطبا، وعاظ، اساتید دانشگاه و همه کسانی که تریبون در دست دارند می‌بایست در حد توان خود و با مطالعه دقیق، امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند.

  آیات متعددی در قرآن کریم بر امر به معروف و نهی از منکر اشاره دارند  حیات طیبه‌ای که در قرآن کریم آمده، در سایه اجرای امر به معروف و نهی از منکر است و از مصادیق حیات طیبه، ازدواج به موقع، حجاب و عفاف و نیز مهریه اندک می‌باشد.

 حضور پرشور جوانان و نوجوانان در حلقه‌های صالحین، این حرکت را نمونه‌ بارزی از امر به معروف و حرکت بر سیره اهل‌بیت(ع) و نیز مقابله با جنگ نرم دشمن برشمرد و مستکبرین با راه اندازی وب‌سایت‌ها، شبکه‌های ماهواره‌ای متعدد و مخرب سعی در تغییر باورها و فرهنگ دینی جامعه ما دارند و با این توطئه خباثت‌آلود به مقابله با فرهنگ اسلامی آمد‌ه‌اند که در مقابل این دسیسه‌ها اگر بی‌تفاوت باشیم، دشمن ضربه خود را خواهد زد.

 اثرگذاری بسیار سازنده حلقه‌های صالحین در راستای تقویت باورهای مذهبی و پایه‌های اعتقادی جوانان است ، تشکیل حلقه‌های صالحین و حضور گسترده جوانان و نوجوانان در این حلقه‌ها باعث آگاهی‌بخشی و مصونیت آنان در مقابل توطئه‌های دشمنان خواهد شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: