امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس دادگستری الیگودرز:

رئیس دادگستری الیگودرز گفت: دستگاه قضایی همه احتمالات را بررسی نموده و در حال حاضر ساز و کار برگزاری انتخاباتی سالم و پر شور در این شهرستان فراهم است.

کد خبر: ۶۰۸۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۲

به گزارش هیجار وبه نقل از فارس ،امیر هوشنگ فتحی در جلسه شورای پیش‌گیری از وقوع جرم با تبریک فرا رسیدن سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انتخابات مظهر اقتدار نظام و آینه تمام نمای دموکراسی دینی است.

وی با اشاره به نظرات غربی‌ها در رابطه با دموکراسی در ایران افزود: یکی از تئورسین‌های غربی نظام‌های اسلامی را با انتخابات و دموکراسی بیگانه دانسته است، اما برگزاری انتخابات‌های متعدد در کشور ما تمام این معادلات را برهم زده است.

فتحی برگزاری انتخابات ادوار گذشته در الیگودرز را بسیار آرام و با کمترین تخلف عنوان کرد و گفت: این توفیق میسر نشده است، مگر به واسطه همکاری مردم فرهنگ‌مدار الیگودرز و تلاش مسئولان که امیدواریم و البته یقین داریم که امسال هم در کمال آرامش انتخاباتی پر شور برگزار می‌شود.

رئیس دادگستری الیگودرز با تاکید بر بی‌طرفی مدیران گفت: اجازه نمی‌دهیم، کسی بخواهد بی‌طرفی در انتخابات را مخدوش نماید و با جانب‌داری از داوطلبی اعتماد مردم به نظام را زیر سئوال ببرد.

فتحی افزود: ستاد پیش‌گیری از تخلفات انتخاباتی تشکیل و دو شعبه ویژه نیز در دادسرا و دادگاه انقلاب جهت رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی تشکیل شده و خارج از نوبت پرونده‌های مرتبط با موضوع را رسیدگی می‌کنند.

این مقام قضایی نشر اکاذیب و توهین و تخریب را از مصادیق بارز جرم عنوان کرد و گفت: داوطلبان و هواداران آنها ضمن پرهیز از تخریب رقبا خطوط قرمز نظام را رعایت نموده و دستاوردهای جمهوری اسلامی را زیر سئوال نبرند که یقینا رفتار آنها رصد شده و با آنها برخورد می‌شود.

وی به بی‌طرفی دستگاه قضایی در انتخابات اشاره کرد و افزود: هدف دستگاه قضایی تنها حضور و مشارکت حداکثری مردم و همچنین ایجاد زمینه مناسب همراه با امنیت برای برگزاری انتخابات است و تمام داوطلبان که مورد تایید هیئت‌های اجرایی و نظارت و شورای نگهبان قرار بگیرند، می‌توانند در چارچوب قانون فعالیت انتخاباتی انجام دهند.

فتحی مردم و حضورشان در صحنه‌های حساس انقلاب و همچنین مشارکت آنها در انتخابات را از پشتوانه‌های محکم و سرمایه ارزشمند نظام دانست و عنوان کرد: امیدواریم در این برهه زمانی نیز مردم و داوطلبان همراهی کنند تا انتخاباتی پر شور برگزار شده و مایه سربلندی دوستان نظام و سرافکندگی بدخواهان شود و برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام افزوده شود.

رئیس دادگستری الیگودرز با اشاره به اینکه دستگاه قضایی براساس وظیفه خود را مکلف به صیانت از آراء مردم می‌داند، افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی مجاز به استفاده از امکانات دولتی جهت تبلیغ برای هیچ کدام از داوطلبان نیستند که در صورت مشاهده این‌گونه تخلفات با آنها برخورد می‌شود.

وی برگزاری انتخابات سالم را موجب ایجاد همدلی و وفاق دانست و گفت: داوطلبان و هواداران آنها از ایجاد اختلافات خودداری نموده و برای فراهم شدن شرایط همدلی و وفاق و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: