امروز: جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
رئیس دادگستری الیگودرز:

رئیس دادگستری شهرستان الیگودرز گفت: امروزه امنیت پایدار موتور محرکه توسعه و پیشرفت هر کشوری به شمار می‌آید.

کد خبر: ۴۴۱۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۷ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰

به گزارش هیجار و به نقل از فارس،امیرهوشنگ فتحی امشب در جمع مردم این شهر با گرامی‌داشت هفته قوه‌قضائیه به شعار امسال اشاره کرد و افزود: دستگاه قضایی با تأسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری همچون گذشته در راستای همکاری و حمایت دولت از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: از جمله حمایت‌هایی که این دستگاه انجام داده است، فراهم نمودن امنیت سرمایه‌گذاری است و خوشبختانه با تلاش‌هایی که صورت گرفته امروز امنیت برای سرمایه‌گذاری در شهرستان فراهم شده است و اکنون نوبت به مسئولان است، تا با جذب سرمایه‌گذار مشکل بیکاری را رفع کنند.

فتحی با اشاره به طرح‌های عمرانی در دست اجرای الیگودرز گفت: امروز با تلاش و همدلی الیگودرز به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است و امنیت کامل برای اجرای آنها فراهم است و دستگاه قضایی نیز در جهت مقابله با معارضان و همچنین ممانعت از تضییع حقوق کشاورزان و مالکین با رعایت قانون همراه و همگام با مسئولان اجرایی شهرستان حرکت نموده و خواهد کرد.

وی برخورد با کارچاق‌کن‌ها را یکی دیگر از اقدامات دادگستری عنوان کرد و افزود: متاسفانه روزگاری عده‌ای با عنوان کارچاق‌کن در اطراف دادگستری پرسه می‌زدند تا جایی که به مردم القاء می‌کردند با قضات زد و بند دارند که بساط آنها برچیده شد و امروز مردم به دستگاه قضایی اطمینان کامل دارند.

رئیس دادگستری الیگودرز تلاش برای مقوله پیشگیری، برخورد با عوامل ناامنی و توزیع‌کنندگان مواد مخدر، تکریم ارباب رجوع و حمایت از ضابطین قضایی را از دیگر اقدامات دادگستری الیگودرز عنوان کرد و افزود: مجموعه کارکنان دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در جهت برقراری و حفظ نظم و امنیتی که میراث خون پاک بهترین فرزندان این مرز و بوم است با هیچ کس تعارف ندارد و به وظایف خود عمل خواهند کرد.

وی به فلسفه تشکیل شوراهای حل اختلاف اشاره و تصریح کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، مشارکت مردم در ارکان مهم نظام است که حتی در حوزه قضایی نیز خواهان مشارکت مردم است و با تشکیل شوراهای حل اختلاف این خلاء جبران شده است و در حال حاضر شوراهای حل اختلاف الیگودرز از موفق‌ترین شوراهای حل اختلاف استان و حتی کشور هستند.

فتحی همچنین به پدیده فروش سکه‌های تقلبی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته عده‌ای از طریق این اقدام غیرقانونی و مجرمانه حیثیت و آبروی این شهر با فرهنگ را لکه‌دار می‌کردند که با تلاش‌های صورت گرفته امروز به طور چشمگیری این اقدامات کاهش یافته و مجرمان جسارت انجام این‌گونه اقدامات مجرمانه را در حوزه قضایی و انتظامی الیگودرز را ندارند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی مدافع حقوق مظلومان است، گفت: تا جایی که در توان داشته‌ایم، پدیده جرم و جرم‌خیزی را در شهرستان کنترل کرده و اجازه فعالیت به مجرمان در این حوزه را نداده‌ایم و یقینا دستگاه قضایی در جهت برخورد با عوامل ایجاد ناامنی، متجاوزان به حقوق مردم و عاملان توزیع مواد مخدر قاطعانه برخورد می‌کند.

رئیس دادگستری الیگودرز با اشاره به سفر ریاست قوه‌قضائیه به استان لرستان اظهار کرد: این سفر برکات فراوانی برای استان داشت و الیگودرز نخستین شهرستانی بود که موفق شد، اعتبارات این سفر را جذب کند.

وی افزود: از مشکلات مردم شهر شول‌آباد را نبود دادگستری عنوان کرد و گفت: مردم این منطقه تاکنون با مشکلات فراوانی جهت دسترسی به شهر مواجه بودند، اما در سفر رئیس قوه‌قضائیه تاسیس موقت دادگستری و احداث ساختمان در زمین اهدایی مصوب و یکی از خواسته‌های مردم شول‌آباد تحقق یافت.

فتحی با اشاره به مشکلات زندان و همچنین لزوم توجه به خانواده زندانیان عنوان کرد: امیدواریم مردم در این ایام حمایت خود را از خانواده زندانیان که بی‌شک هیچ نقشی در وقوع جرم نداشته‌اند، دریغ ندارند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: