امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس دادگستری الیگودرز:

رئیس دادگستری الیگودرز گفت: مشارکت افراد منتفذ محلی در حل و فصل پرونده‌های قضایی نمونه بارز مردم‌سالاری دینی است.

کد خبر: ۴۲۳۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۱

به گزارش هیجار و به نقل از فارس،امیر هوشنگ فتحی ظهر امروز در دیدار اعضای شوراهای حل‌اختلاف با امام جمعه این شهرستان به تاریخچه تشکیل شوراهای حل‌اختلاف اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 1379 با توجه به انباشت و تکثر پرونده‌ها و در جهت اجرای برنامه سوم توسعه متبلور در ماده 189 شوراهای حل‌اختلاف در سراسر کشور تشکیل شد و تاکنون نیز منشاء خدمات ارزشمندی شده‌اند.     

وی با بیان اینکه شوراهای حل‌اختلاف الیگودرز از جمله شوراهای حل‌اختلاف موفق استان لرستان است، افزود: در این مدت پرونده‌های متعددی اعم از کیفری و حقوقی در این شعب مصالحه شده است که یقیناً مشارکت افراد منتفذ محلی در حل و فصل پرونده‌های قضایی نمونه بارز مردم‌سالاری دینی است.

فتحی افزود: از طرفی حاکمیت بر اساس اعتماد وافر به نقش‌آفرینی مردم بخشی از امور محوله را به ایشان ارجاع می‌دهد و از سوی دیگر افراد خیرخواه جامعه نیز پاسخ این اعتماد را در قالب ارتقاء فرهنگ مصالحه داده‌اند.

رئیس دادگستری الیگودرز گفت: تعداد 70 نفر در عضویت شوراهای حل‌اختلاف شهرستان الیگودرز قرار دارند که از این تعداد 24 نفر در شعبات روستاها و 46 نفر هم در شعبات شهر فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به عملکرد یک‌ساله شوراهای حل‌اختلاف الیگودرز افزود: در این مدت تعداد 10 هزار و 535 فقره پرونده به شعبات این شوراها وارد شده و تعداد 10 هزار و 443 فقره پرونده نیز خارج شده است که در همین راستا تعداد 855 فقره نیز منجر به صلح و سازش شده است.

رئیس دادگستری الیگودرز با اشاره به زحمات و تلاش‌های اعضای شوراهای حل‌اختلاف گفت: با توجه به تلاش‌های جهادگونه اعضای شوراهای حل‌اختلاف قوه‌قضائیه پیگیر استخدام و بیمه این افراد است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: