امروز: پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

معشوق با جلوه رحماني خود چنان عشقي را در قلب هاي نوراني شهيدان به وديعه گذاشته بود که جز فناي در راه او را نمي خواستند. از ميان فنا شدگان در وادي عشق، «بهرام» را بر مي گزينيم و زندگي کوتاه ولي پربرکت او را روايت مي کنيم.

کد خبر: ۳۷۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰

به گزارش هیجار، در 12 فروردین سال 1342محله کارون شهر آبادان و در سايه سار نخل هاي افراشته و استوار ديده به جهان گشود. کنجکاوي و پر جنب و جوشي باعث شد که بارها تن را به تيغ جراحي و يا سوزن بخيه بسپارد. با همان شور و شوق وارد دبستان بهار شد و دوره راهنمايي را در مدرسه امام خميني (ره) به پايان برد. دوره متوسطه را در دبيرستان ابن سيناي آبادان آغاز کرد و با تحميل جنگ ناخواسته توانست در ضمن مبارزه و دفاع از خانه و کاشانه خود، دو سال آخر را با تلاش فراوان به پايان برساند.

«بهرام سلیمانی » ادب و احترام به بزرگترها را در کنار لب هاي هميشه خندان و چهره بشاش خود بخوبي رعايت مي کرد و الگويي بود زيبا براي اطرافيان و آنان که او را مي شناختند. معارف ديني را در کنار پدر و حضور در صفوف جماعت مسجد به خوبي فراگرفته بود و در عمل به احکام نوراني اسلام از ديگران پيشي مي گرفت.

آغاز جنگ تحميلي باعث شد که خانواده او مجبور به ترک آبادان شوند، لکن «بهرام» از نخستين روز شروع جنگ تا روز شهادتش ـ 458 روزـ را بدون دريافت مرخصي و ملاقات با خانواده اش، با لباس مقدس بسيج در مناطق نبرد جنوب به مبارزه با دشمن متجاوز پرداخت.

هر وقت اعضاي خانواده به ديدار او در آبادان مي رفتند و از او مي خواستند که مدتي جبهه را رها کند و به ميان خانواده بيايد، با لهجه شيرين آباداني مي گفت: «اگر ما جوان ها شهر را ترک کنيم، پس چه کسي جلوي اين عراقي هاي نامرد را بگيرد.»

«بهرام» در مناطق نبرد گاهي به عنوان رزمنده تک تيرانداز به جنگ دشمن مي رفت و گاهي با لودر اقدام به ايجاد سنگر در شب ها مي کرد. در آخرين حضورش در مناطق نبرد حق عليه باطل، به عنوان فرمانده گروهان خمپاره انداز در عمليات بستان بر  عليه متجاوزان وارد معرکه نبرد شد.

سرانجام 30/10/1360 درحاليکه مشغول احداث سنگر براي نيروهاي عمل کننده بود، در سحرگاه برات شهادت را بدستش دادند و آب حيات را به کامش ريختند تا در ديار «عند ربهم يرزقون» همنشين شهيدان سرفراز کربلايي باشد.

پيکر مطهرش به اليگودرز منتقل و در گلزار شهدا به خاک سپرده شد.

نامش جاودان و راهش پر رهرو باد

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: