امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

در منطقه عملياتي موسيان، دشمن بدسرشت با بمباران شيميايي باعث شد او نيز مانند هزاران قرباني سلاح هاي ضد بشري استکبار جهاني، جان را به جان آفرين تسليم کند.

کد خبر: ۳۲۱۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۱

به گزارش هیجار،  سال 1346 وقتي از راه رسيد، رايحه دل انگيز وجودش  فضاي خانه را عطرآگين کرد و با نواي گريه هايش شميم دوستي و مهرباني در کوچه هاي روستاي سنگ سفيد سجاق پيچيد.

درس دينداري و ولايت مداري را از کودکي در خانواده فراگرفت و با تحمل رنج سفر، هر روزه مسافت بين قلعه پيري تا روستاي علي آباد را طي کرد تا بتواند الفباي تحصيل را فرا گيرد. پس از آن به اليگودرز رفت و تا سال دوم راهنمايي تحصيلات خود را ادامه داد.

شهید، محمد جعفر، افروغ ، عکس

«محمدجعفر» به دلايلي از ادامه تحصيل منصرف شد و براي کمک به پدر در تأمين معاش، دوباره به زادگاهش برگشت. آذر ماه سال 1365 بود که با فرا رسيدن دوره خدمت وظيفه، لباس مقدس سربازي را به تن کرد و براي دفاع از مرزهاي جمهوري اسلامي ايران به جمع ارتشيان بيگانه ستيز اين مرز و بوم پيوست. با گذراندن دوره هاي مختلف آموزش نظامي به خوزستان اعزام شد. 

21/4/1367 در منطقه عملياتي موسيان، دشمن بدسرشت با بمباران شيميايي باعث شد او نيز مانند هزاران قرباني سلاح هاي ضد بشري استکبار جهاني، جان را به جان آفرين تسليم کند و در ديار «عند ربهم يرزقون» ميهمان سالار شهيدان گردد.

پيکر مطهرش که با مواد شيميايي سوخته بود، به روستاي قعله پيري منتقل و به خاک سپرده شد.

نامش جاودان و راهش پر رهرو باد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: