امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

«حسين » با لمس دست هاي پينه بسته پدر و تماشاي تلاش خستگي ناپذير مادر، طعم شيرين استقلال و بي نيازي از غير را در کنار آنان آموخت .

کد خبر: ۲۱۲۳
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱

 به گزارش هیجار ،«حسين چناری» لاله اي بود سرخ گون که درگلستان عشق در دومين روز از اسفند ماه 1345 شکوفا شد و با زمزمه آواي توحيد در گوش او، از همان روزهاي اول حيات درس دين داري و دين مداري در مکتب اهل بيت عصمت و طهارت (ع) را فرا گرفت. او با آمدنش، کلبه کوچک ولي پر از صفا و صميمي خانواده زحمتکش و مذهبي چناري را در روستاي مکه دين اليگودرز گرمي و صفا بخشيد و لبخند شادي را بر لب هاي آنان نشاند.

«حسين» با لمس دست هاي پينه بسته پدر و تماشاي تلاش خستگي ناپذير مادر، طعم شيرين استقلال و بي نيازي از غير را در کنار آنان آموخت و از همان سال هاي نخست زندگي سعي کرد پا به پاي خانواده در تأمين نيازمندي ها گام بردارد. مشغله هاي فراوان فرصت تحصيل وکسب دانش را از وي گرفت و او با پرداختن به حرفه گچ بري سعي کرد تا استادکاري ماهر در زيباسازي خانه هاي مردم باشد.

در هجدهمين بهار زندگي، سرود زندگي مشترک را با انتخاب همسري شايسته سر داد و آشيانه اي پر از مهرباني را بنيان گذاشت. حاصل آن وصلت ميمون دو نعمت زيباي الهي بود که کاشانه او را گرمي و صفا بخشيدند و امروز نيز گام در راه پدر غيرتمند خود نهاده اند.

عکس،شهید،حسین،چناری،الیگودرز

«حسين» درس مبارزه و دشمن ستيزي را در دانشگاه انسان سازي بسيج بخوبي فراگرفت و با رسيدن ايام خدمت وظيفه، لباس مقدس سربازي را پوشيد و به جمع ارتشيان حزب الله در لشکر 77 پيروز خراسان پيوست و 23 ماه از عمر پربرکت خود را در ميادين نبرد سپري کرد.

در منطقه فکه چون شيري غران در مقابل منافقين وطن فروش که با تجهيزات اهدايي استکبار جهاني و بعثيون کافر، خيال خام رسيدن به تهران را در 3 روز در سرهاي بي مغز خود مي پروراندند ايستاد و نقشه هاي شوم آنان را باطل کرد.

 سرانجام در  22/4/1367 در ميدان نبرد قامت چون سرو او با تير مستقيم منافقي از خدا بي خبر به خون نشست و خلعت زيباي شهادت برازنده وي شد. پيکر مطهرش در گلزار شهداي اليگودرز آرميده است.

نامش جاودان و راهش پر رهرو باد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: