امروز: پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

مرتضي پرستاری از شهدای الیگودرز در عملیات مرصاد در منطقه دهلران در گرماگرم نبرد روح بي قرارش به پرواز درآمد و پيکر مطهرش مفقودالاثر شد.

کد خبر: ۱۹۶۲
تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲

 به گزارش هیجار ،او کسي جز "مرتضي پرستاری " نيست که سال 1346 در يکي از محله هاي اليگودرز، ميان خانواده اي متدّين چشم به جهان گشود. دوران کودکي را در کنار خانواده سپري کرد و براي فراگرفتن دانش، راهي مدرسه شهيد توکلي شد.

بعد از اتمام دوره دبستان، دوره راهنمايي را در مدرسه امام خميني (ره) به پايان برد. مرتضي جواني بود مهربان و خوش برخورد که نسبت به ديگران، علي الخصوص همسايگان احترام خاصي قائل بود.

به عزم خدمت به کشور اسلامي ايران ، به اردوي خداپرستان بيگانه ستيز در ارتش جمهوراي اسلامي ايران پيوست و با رتبه درجه داري مشغول به خدمت شد.

با ديدن شعله هاي جنگ تحميلي، لباس رزم را به تن کرد و به نبرد با دشمن بعثي پرداخت. در عمليات مرصاد، با سمت بيسيم چي ، براي نابود کردن متجاوز با ذکر يا مرتضي علي (ع)، به صف دشمن هجوم برد و در تاريخ 21/4/1367 در منطقه دهلران در گرماگرم نبرد روح بي قرارش به پرواز درآمد و پيکر مطهرش مفقودالاثر شد. از مرتضي، فرزندي بنام مسلم، به يادگار مانده که راه پدر را در دفاع از مقدسات ديني و ملي خود خواهد پيمود.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: