امروز: پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

شهيد، اسطوره اي است جاودان که درس آزادگي را در مکتب سالار شهيدان (ع) آموخته و در مسير وصل، از خويشن خويش رسته است.

کد خبر: ۱۸۷۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۱

به گزارش هیجار ،شهید نورحسين عابدینی  از جمله شهيداني است که حديث عشق را با اولين گريه هاي خود در روستاي باغ لطفيان از توابع بخش بشارت ذلّقي اليگودرز در گلستان عشقي که باغبانان آن از دينمداران و پيروان ولايت علوي بودند، سرود. ضعف بنيه اقتصادي خانواده او را از همان بدو تولد با سختيهاي زندگي آشنا کرد و فهميد که براي آزاد زندگي بايد هزينه اي گزاف بپردازد.

درس هاي مهرباني مادر و آموزه هاي پر از محبت پدر او را بر آن داشت تا راه و رسم مهرباني و زندگي با احساس همدردي و يکي بودن در جامعه را فرا بگيرد و در گرفتاريهاي مردم خود را سهيم بداند. محدوديتها، راه آموختن و امکان نشستن در پشت ميزهاي مدرسه را از او گرفت و از نعمت سواد بي بهره ماند.

شهید نورحسین عابدینی

نوجواني را تازه پشت سر گذاشته بود که آشيانه اي کوچک را فراهم کرد و با انتخاب همسري، کانون گرم خانواده را تشکيل داد. رهاورد آن وصلت، يادگاري شد بنام رضا که هم اکنون پرچم بر زمين ماندان پدر را بدست گرفته و راه او را پاس مي دارد.

نورحسين، براي آسايش همسر و فرزند خود و کمک به پدر و مادرش در تأمين معاش به شغل شريف کشاورزي روي آورد و تا لحظه اي که لباس مقدس سربازي را به تن کرد، در همان عرصه مشغول بود.

براي انجام خدمت وظيفه عموميبه جمع دليرمردان با صلابت ارتش حزب الله پيوست و در کنار همرزمان خود از مرزهاي ايران اسلامي حراست کرد.

با آغاز عمليات مرصاد، در منطقه عمومي فکه، به قلب دشمن پليد زشت سيرت حمله برد و بافته هاي شيطاني آن را نقش بر آب کرد. 21/4/1367 در عرصه کارزار ، قامت چون سرو او هدف تيرهاي کينه شد و در کوران نبرد از پاي افتاد. در آن لحظه با شکوه دعوتنامه دوست را پاسخي جانانه داد و به سوي او پر گشود. پيکر مطهرش بدوش همرزمانش تشييع و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

 روحش شاد و نامش جاودان باد

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: