امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

 شهید نادعلي فریدنی در21 بهمن 57 هنگام سقوط پادگان باغ شاه سابق (پادگان حر فعلي) راه سعادت را در پيش گرفت و به كاروان شهيدان سرافراز انقلاب اسلامي پيوست.

 

کد خبر: ۱۸۱۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۱

به گزارش هیجار، درسال 1335 ستاره پر فروغ  نادعلي فریدنی در اليگودرز و در ميان خانواده اي متدين و مذهبي طلوع كرد. با پشت سر نهادن دوران كودكي راهي دبستان رشيد ياسمي در محله تيراني اليگودرز شد و با جديت فراوان توانست مدرك پايان دوره متوسطه را بدست آورد.

سپس به شغل شريف انبياء(ع) روي آورد و سه سال از عمر پر بركت خود را در روستاهاي ازنا به آموزش و پرورش كودكان روستايي مشغول شد. از همان زمان رود خروشان نهضت اسلامي پيوست و با  فعاليت هاي سياسي به آگاه سازي جوانان و نوجوانان پرداخت.

فرا رسيدن دوران خدمت وظيفه، او را با درجه گروهبان دومي راهي خراسان كرد تا در جمع دلاور مردان لشكر 77 پيروز خراسان دين خود را به اين آب و خاك ادا كند. فعاليت هاي سياسي و شور انقلابي وي باعث شد تا خفاشان شب پرست او را به مناطق بد آب و هوا تبعيد كنند و با تحميل مدت زيادي اضافه خدمت، او را در پادگان نظامي نگه دارند.

سرانجام با پايان يافتن مدت خدمت وظيفه، به استخدام هواپيمايي ملي ايران در آمد و در آن محيط نيز به فعاليت هاي سياسي مشغول شد.

« نادعلي » كار و تلاش را از دوران نوجواني سرلوحه زندگي خود قرار داده بود و در كنار تحصيل، براي تأمين هزينه هاي مدرسه به كارگري مي پرداخت. كارهاي سخت و مشغله هاي زندگي هيچگاه باعث نشد كه او از اداي فرايض ديني غافل شود و بيشتر ايام براي اداي نماز در صفوف نمازگزاران حاضر مي شد و به راز و نياز با خداي خود مي پرداخت. آشنايي با روحانيون مبارز و بهره گرفتن از سخنراني هاي آنان، او را در پيمودن راهي كه انتخاب كرده بود، مصمم مي كرد.

وقتي برگ هاي زرين زندگي زيباي او را ورق مي زنيم به برهه اي مي رسيم كه « نادعلي » با يكي از كتابفروشان انقلابي شهر خون و قيام قم قراردادي داشت و با اندك درآمد خود هر ماه تعدادي کتاب مي خريد و بين نوجوانان دزفول و انديمشك توزيع مي كرد.

سرانجام در راه نشر و تبليغ احكام نوراني اسلام و تقويت بنيه ديني سربازان انقلاب اسلامي در ره جانان نهاد و در شامگاه 21  بهمن 57خلعت سرخ شهادت را پوشيده و در حاليكه مشت هاي گره كرده اش نشان از عزم راسخ وي براي نابودي آخرين پايه هاي لرزان حكومت پهلوي را مي داد، با اصابت 4 تير پي درپي در هنگام سقوط پادگان باغ شاه سابق (پادگان حر فعلي) راه سعادت را در پيش گرفت و به كاروان شهيدان سرافراز انقلاب اسلامي پيوست.

پيكر مطهرش بر دوش انقلابيون به بهشت زهرا (س) منتقل شد و در قطعه 21 آرام گرفت.

نامش جاودان و راهش پر رهرو باد

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: